Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010

 

 

We wczesnych godzinach porannych, 10 kwietnia 2010 r., samolot TU-154M rozbił się w Smoleńsku kilometr od pasa startowego w mglistych warunkach pogodowych.

Samolot przewoził delegację 96 zasłużonych i wybitnych patriotów, członków polskiej elity, w tym polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Pierwszą Damę RP, byłego prezydenta na uchodźctwie Ryszarda Kaczorowskiego, całe dowództwo polskich sił zbrojnych w tym szefa Sztabu Generalnego, Prezesa Narodowego Banku Polskiego, polskich ministrów, urzędników państwowych, członków polskiego parlamentu, wyższych rangą członków duchowieństwa polskiego i krewnych ofiar zbrodni katyńskiej.

Wydarzenie uważane przez wielu za największą katastrofę narodową od czasów II wojny światowej.

Byli w drodze z Warszawy na obchody 70 rocznicy zbrodni Katyńskiej.

 

Co się wydarzyło?


Wzruszające wystąpienie Pani Ewy Błasik wdowy po śp. Generale Andrzeju Błasiku, dowódcy Sił Powietrznych RP podczas wysłuchania publicznego w Brukseli zostało nagrodzone wielkimi brawami i owacją na stojąco. Ponadto Ewa Błasik otrzymała od przedstawicieli brytyjskiej Polonii bukiet 96 biało-czerwonych róż jako “niewielką cząstkę zadośćuczynienia” winnego wdowie po skandalicznym potraktowaniu przez najwyższe władze polskiego państwa.

>>


29.03.2012


W środę w Parlamencie Europejskim odbyło się kolejne wysłuchanie publiczne ws. katastrofy smoleńskiej, zorganizowane przez Europejską Frakcję Konserwatystów i Reformatorów, Ryszarda Legutko wiceprzewodniczącego Grupy EKR, Tomasza Porębę wiceprzewodniczącego delegacji PiS w PE oraz Ryszarda Czarneckiego. W wysłuchaniu licznie wzięli udział członkowie rodzin ofiar, europarlamentarzyści, naukowcy, a także przedstawiciele ambasad i Polonii.

- Ekspertyzy te potwierdzają, że do katastrofy doszło w powietrzu na skutek świadomego działania osób trzecich – powiedział na wysłuchaniu publicznym Antoni Macierewicz. >>


28.03.2012


28 marca w Parlamencie Europejskim odbędzie się wysłuchanie publiczne w sprawie katastrofy  smoleńskiej.

Przed zbliżającą się drugą rocznicą katastrofy smoleńskiej można spokojnie stwierdzić, że rządowe komisje Polski i Rosji nie zbadały przyczyn katastrofy zgodnie z przyjętymi międzynarodowymi standardami, a przygotowane przez nie raporty nie są obiektywne i wydają się być ukierunkowane raczej na ukrycie niż odkrycie prawdziwej przyczyny tragicznego wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku.

>>


21.03.2012